Zadowolenie z życia zawodowego , oceniana jest w kontekście wyników w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po ukończeniu studiów praca jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Owszem zatrudnienie jest , ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną stawkę . Czasy , kiedy zdobywanie wiedzy dawało pewność znalezienia dobrze płatnej pracy , minęły , pracodawcy nie jest już spragniony ludzi dobrze wykształconych , ale wyróżniających się osobowość ,   które zaowocują wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to cechy cenione przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie ludzi jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wysokości pensji za wykonane zadania podnoszą się, ludzie chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej posiadać i zagwarantować swojej domownikom dobre warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest istotna, bycie cenionym od przełożonych także, połączenie tych czynników z satysfakcjonującym pensją postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala może zapewnić dla siebie i bliskich dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

bästa dejtingsajten datingsida.xyz

Zawody takie jak menadżer, pozwalają uzyskania dużych pieniędzy, ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla pracodawcy , nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie zmęczony i zestresowany .