Ślub i wesele – to będzie kosztować

Kompleksowe przygotowania naszego ślubu to niemało pracy. Powinno się ją rozpocząć nawet na dwanaście miesięcy przed tym niezapomnianym dniem. Jeżeli przystąpimy do nich znaczniepóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z przygotowaniem wszystkiego, jest niesamowicie spore. Żeby jednak dobrze przygotować wszystko, co wiąże się z tym wspaniałym, musimy liczyć się z wydatkami, które nie będą małe. Co najczęściej kosztuje bardzo dużo?

Wynajęcie sali.

To rzecz jasna największy koszt. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na drogą salę na wesele, lub wybrać tańszą, nie zawsze najlepszą.

Menu.

Koszty jedzenia dla naszych gości rzecz jasna zależą od od liczby gości. Im większa liczba naszych gości, tym większy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, koniecznie powinno się niestety upewnić się, czy określona suma za wyżywienie jednego gościa obejmuje wszystkie dania. Często za wybrane dania, ciasto, czy dobre alkohole, należy dopłacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf ślubny i specjalista nagrywający film, to pozornie niesamowicie niewielkie wydatki. Nic bardziej błędnego. Sam doskonały fotograf ślubny.

to koszty, jakie przekraczają tysiąc złotych, w wielu sytuacjach osiągają 2 tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu z wesela z reguły jest trochę mniejszy, jednak często również będzie to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali na wesele i samochodu.

To oczywiście pozornie niewielkie wydatki. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi płacimy naprawdę niemało. Planując udekorowanie sali i samochodu, dopytajmy osoby, które je dla nas wykonają, jakie będą koszty dekoracji.

Uroczystość weselna to duże koszty.

Wesele to duże koszty które potrafią zaskoczyć. Warto mieć tego świadomość. Owszem, w wielu przypadkach udaje się odrobinę zaoszczędzić, jeżeli jednak chcemy, by ślub i nasze wesele zorganizować doskonale, bez zapłacenia kilku tysięcy złotych nie ma takiej opcji.