Jakie zwierzątko wybrać dla rodziny?

Niemal każde z dzieci w określonym wieku zaczyna marzyć o posiadaniu swojego zwierzątka. Rodzice zwykle zgadzają się, żeby zrealizować tę prośbę, wiedząc, że kilkulatek w towarzystwie przyjaciela rozwija się lepiej. Jeżeli rozważasz pojawienie się w domu kolejnego domownika, dokładnie zastanów się, który pupil będzie najodpowiedniejszy.

Najbardziej pożądanym czworonożnym przyjacielem jest z pewnością pies. Dzieci kochają psy, bo są wyjątkowo skore do zabawy i można je tresować. Nie da się jednak ukryć, że potrzebują również dużo poświęcenia ze strony swojego pana. Najbardziej odpowiednie są dla rodzin, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed zakupem psa należy też szczegółowo rozważyć wybór najlepszej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania wygodniej jest zakupić drobnego pieska.

Najczęściej rozważaną alternatywą dla pieska jest oczywiście kot. Również można go głaskać i zrobić z niego rodzinnego pupilka. Koty jednakże bywają nieco mniej chętne tresury. Może się zdarzyć, że zamiast bawić się z maluchem będą wolały chodzić własnymi drogami.

Rodzice, którzy nie bardzo chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego członka, zwykle wpadają na pomysł kupienia rybek. Niestety, takie zwierzaki nie są za bardzo ciekawe dla maluchów. Stanowią raczej ozdobę wnętrza niż domowego pupila.

Jeżeli nie posiadasz za dużo miejsca w domu pomyśl też o futrzakach mieszkających w klatkach. Maleńki chomik, energiczny królik czy sympatyczna świnka morska również mogą sprawić domownikom wiele radości. Są także mniej wymagające niż kot czy pies. Maluch z przyjemnością się nimi zajmie.