Fajny tryb życia

Chyba każdy chce być atrakcyjny. Między innymi z tego powodu jakiś czas temu coraz popularniejszy staje się zdrowy styl życia. Co robić, aby rzeczywiście żyć zdrowo?

Najważniejsza dieta

Wiele ludzi myśląc o diecie ma na myśli głównie drastyczne ograniczenie ilości spożywanych kalorii , czy wręcz głodówkę. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie tędy droga, gdyż najistotniejsze jest to co się zjada. Dobrym pomysłem  jest zaczynanie poranka od napicia się szklanki wody z sokiem z połowy cytryny. Ten prosty zabieg pozwoli pobudzić przemianę materii. Warto pamiętać, że ważną rolę odgrywa pierwszy posiłek w ciągu dnia czyli śniadanie. Dobrze, by było ono dosyć kaloryczne i dawało energię na wiele godzin – doskonałym pomysłem wydaje się sięganie po ciemny chleb oraz sporą warzyw. Oczywiście po warzywa i owoce trzeba sięgać przez cały dzień, ponieważ zawierają one mnóstwo witamin, ponadto wiele z nich zawiera niewiele kalorii. Od kilku lat popularnością cieszą się zielone smoothie – to bomba witaminowa, ponieważ dodaje się do nich warzywa zawierające mnóstwo witamin, między innymi szpinak, jabłka czy kiwi – to pyszna a także zdrowa przekąska.

Każda osoba chcąca prowadzić zdrowy tryb życia powinna pamiętać że istotne jest prawidłowe nawadnianie organizmu. W ciągu dnia trzeba spożywać przynajmniej 1,5 l napojów. Warto sięgać głównie po wodę, gdyż słodkie napoje powodują przyrost masy, warto także nadmienić, iż większość z nich nie ugasi pragnienia.

Rola ruchu

Oczywiście chcąc prowadzić zdrowy tryb życia nie można pominąć aktywności ruchowej. Warto trenować, ponieważ dzięki temu poprawie ulega kondycja fizyczna, a ciało staje się smukłe. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w czasie treningu wydzielane są hormony szczęścia. Każdy na pewno znajdzie formę ruchu, która przypadnie mu do gustu – może to być pływanie, jazda na rowerze, jogging czy siatkówka. Niezależnie od wybranej formy ruchu należy pamiętać o tym, żeby trenować minimum 3 razy na tydzień przez minimum 60 minut.